Przywracanie ustawień fabrycznych w telefonie Nokia

Telefony Nokia obsługują spory zestaw tajnych kodów. Większość z nich nie jest przydatna na co dzień, ale zdarzają się sytuacje, w których warto po nie sięgnąć. Chociażby oddając swój telefon do komisu. Przed sprzedaniem urządzenia dobrze jest przywrócić jego ustawienia fabryczne.

Zresetowanie komórki Nokia jest banalnie proste i sprowadza się do wpisania polecenia *#7370#. Ale uwaga ? twardy reset skasuje wszystkie nasze własne ustawienia urządzenia. Z komórki znikną także zapisane w niej dane.

Przed wpisaniem kombinacji trzeba koniecznie sprawdzić, czy bateria jest naładowana. Telefon nie powinien się rozładować w momencie kasowania ustawień oraz restartowania. To ważna kwestia, chociaż nie wspomina o niej większość witryn publikujących kody serwisowe dla telefonów Nokia.

Alternatywną metodę przywrócenia ustawień fabrycznych stanowi odszukanie tej funkcji w menu telefonu. Zapewne znajdziemy ją w podmenu Ustawienia. Skorzystanie z kodu w większości przypadków jest jednak zdecydowanie szybsze.

Więcej na ten temat: Nokia

Kategoria posta: Apple

Tagi: kody, Nokia

Regulamin komentowania

 • Maciekmax50

  aj ja takiego czegoś nie zrobie mo mi pisze ze musi być kod zabespieczający

 • Lukaszlisek7

  u mnie nie da rady sciema
   

 • Amilator

  nie dziala

 • tresek

  Działa, a kod fabryczny to 12345

 • to ściema

  Kod wywołuje komunikat, że dane zostaną usunięte, ale potem i tak wyskakuje okienko z żądaniem kodu zabezpieczające. Podane przez tresek 12345 nie działa

 • kamil

  ja nie znam kodu zabezpieczającego do mojej noki